Bezpłatna mammografia w Choroszczy już 11 sierpnia!

Jesteś kobietą i masz 40-75 lat? Zgłoś się na bezpłatną mammografię!

Rak piersi to najczęściej występujący wśród Polek nowotwór złośliwy. Chorobie tej nie można zapobiec, ale można ją wcześnie wykryć i naprawdę zwiększyć swoje szanse na wyleczenie. Jak? Po prostu: wykonując prześwietlenie. Im szybciej to zrobimy, tym większa szansa na wyleczenie. Przypominamy: skorzystajcie Panie z tej możliwości – także w Choroszczy.

Dla kogo przewidziane są bezpłatne badania?

Na bezpłatną mammografię zapraszamy panie w wieku:

– 50-69 lat – dla tej grupy pań badanie realizowane jest w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi. Mammografia jest bezpłatna, refundowana co 2 lata przez NFZ (lub co 12 miesięcy dla kobiet, które w ramach realizacji programu otrzymały odpowiednie pisemne wskazanie). W tym wypadku nie jest wymagane skierowanie lekarskie. Więcej informacji o badaniach na stronie: www.mammo.pl.

– 40-49 oraz 70-75 lat – dla tej grupy badania wykonywane są również bez opłat, w ramach Projektu „Poprawa dostępności i jakości usług medycznych w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi”, współfinansowanego z funduszy EOG i Norweskiego Mechanizmu Finansowego. Tu wymagane jest skierowanie lekarskie od lekarza dowolnej specjalizacji. Więcej informacji o badaniach oraz wzór skierowania na stronie: www.fundusze.mammo.pl

Na badania, w ramach obu programów, trzeba się wcześniej zarejestrować – pod nr tel.: 58 666 2 444. Call Center czynne jest 7 dni w tygodniu.

Gdzie i kiedy będą wykonywane prześwietlenia?

W sierpniu w powiecie białostockim LUX MED Diagnostyka zaprasza na badania do następujących miejscowości:

Białystok: 3-5 sierpnia przy Lodowisku, 11 Listopada 28
Zabłudów: 10 sierpnia, plac przy Urzędzie Gminy, Rynek 8
Choroszcz: 11 sierpnia, Plac Brodowicza przy M-GCKiS.
Pamiętajmy: mammografia to najskuteczniejsza metoda profilaktyki raka piersi, a przy tym trwa jedynie kilka minut. Badania nie należy się obawiać – polega ono na zrobieniu 4. zdjęć rentgenowskich, a emitowane promieniowanie jest nie większe niż przy RTG zęba.

Gorąco zachęcamy Panie do zadbania o własne zdrowie!

Opublikowano
Umieszczono w kategoriach: News

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *