ASF w gminie Choroszcz – wyznaczone obszary zapowietrzenia i zagrożenia

Wojewoda Podlaski, w związku z wykryciem w gminie Choroszcz afrykańskiego pomoru świń (ASF), na terenie gminy wyznaczył konkretne obszary zapowietrzenia i zagrożenia (Rozporządzenie Wojewody Podlaskiego nr 3/2016).

OBSZAR ZAPOWIETRZENIA to pole w odległości ok. 3 km od ogniska ASF, i w gminie Choroszcz obejmuje ono następujące miejscowości: IZBISZCZE, ŚLIWNO, PAŃKI KOLONIA, KRUSZEWO, KONOWAŁY.

OBSZAR ZAGROŻENIA to pole w odległości ok. 10 km od ogniska ASF i w gminie Choroszcz obejmuje ono następujące miejscowości: Babino, Babino Kol., Kościuki, Kościuki Kol., Rogowo, Rogowo Kol., Rogowo Majątek, Ruszczany, Ruszczany Kol., Rogówek, Pańki, Czaplino, Czaplino Kol., Złotoria, Złotoria Kol., Choroszcz, Barszczewo, Barszczewo Kol., Kruszewo Kol., Zaczerlany, Zaczerlany Kol., Mińce, Mińce Kol., Gajowniki.

Rozporządzenie Wojewody Podlaskiego regulujące wyznaczone granice obszarów zapowietrzenia i zagrożenia to Rozporządzenie nr 3/2016 Wojewody Podlaskiego z dn. 10.08.2016r. (Dz. Urz. Woj. Podl. z dn. 10.08.2016, poz. 3282). Możne się z nim zapoznać także TUTAJ.

O nakazach i zakazach obowiązujących w tych obszarach informowaliśmy w odrębnym artykule pt.: ASF w gminie Choroszcz – konsekwencje dla ludzi (https://gloschoroszczy.pl/asf-w-gminie-choroszcz-konsekwencje-dla-ludzi).

Opublikowano
Umieszczono w kategoriach: News

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *