ASF – PUW powołał specjalny zespół i uruchomił infolinię

Na początku bieżącego tygodnia przy Wojewodzie Podlaskim został powołany specjalny zespół, który ma monitorować i analizować sytuację związaną z Afrykańskim Pomorem Świń. Uruchomiono też specjalną infolinię, dzięki której bezpośrednio będzie można pozyskać lub przekazać informacje dotyczące zasad postępowania w sytuacji występowania ASF.

Do zadań zespołu należy między innymi:

1. Informowanie posiadaczy trzody chlewnej o sposobie postępowania w strefie zapowietrzonej i zagrożonej oraz w strefie niebieskiej, czerwonej i żółtej – ze szczegółami postępowania w tych strefach można zapoznać się w materiałach przygotowanych przez Głównego Lekarza Weterynarii dostępnych TUTAJ.

2. Monitorowanie i analizowanie sytuacji związanej z występowaniem wirusa afrykańskiego pomoru świń.

3. Przedstawianie propozycji zapobiegania wirusowi afrykańskiego pomoru świń i rozwiązywania problemów związanych z występowaniem tego wirusa.

Z kolei pod numerem tel. 85 74 39 430 uruchomiona infolinia pozwoli rolnikom pozyskać lub przekazać informacje dotyczące posiadanych zwierząt w gospodarstwie, potrzebie przygotowania do odbioru zwierząt z gospodarstwa oraz na temat innych zagadnień, które powinny być przekazane do jednostek weterynaryjnych lub władz centralnych w celu szybkiego podjęcia działań. Infolinia jest czynna całą dobę – do odwołania. W godzinach pracy PUW odpowiedzi na pytania będą udzielane na bieżąco, zaś w pozostałych godzinach będą zbierane przez pracownika Zarządzania Kryzysowego. Specjaliści będą oddzwaniać do konkretnych osób i udzielać potrzebnych informacji.

Opublikowano
Umieszczono w kategoriach: News

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *