Burmistrz Choroszczy, Stowarzyszenie Pomocy „Rubież”, Galeria „U Majstra” w Grodnie

oraz Galeria M-GCK w Choroszczy zapraszają

na wernisaże wystawy Darii Ostrowskiej

pt. ZAPOMNIANE OPOWIEŚCI,

które odbędą się 24 października 2014 roku o godzinie 18:00 (czasu lokalnego)

w Galerii u Majstra w Grodnie, ul. Kirova 8

oraz

19 listopada 2014 roku o godzinie 19:00 (czasu lokalnego)

w Galerii Miejsko-Gminnego Centrum Kultury w Choroszczy, ul. Sienkiewicza 29

Zapomniane opowieści” to przedstawienie polskich legend, słowińskich mitów i zabobonów, o których już mało kto pamięta. Na 12 obrazach odnajdujemy kobiety z tych starych opowiadań przekazywanych z ust do ust. Wszystkie bohaterki są niezwykłe, są wzorem dobroci i odwagi, a niektóre – odwrotnie – są na wskroś złe. Jednak koło żadnej nie da się przejść obojętnie, nie tylko ze względu na ich historie. Nie dlatego, że były piękne i niejednokrotnie ich imionami nazywano polskie jeziora czy osady. Nie dlatego,że dzięki nim tworzyły się legendy i tradycje słowiańskie. Przede wszystkim powinny być ocalone od zapomnienia dlatego, iż są odzwierciedleniem największego pragnienia każdego człowieka – miłości. Miłości do mężczyzny, rodziców, przyrody, do ludzi. Każda z tych kobiet chciała po prostu kochać i dlatego każda z nich powinna zostać zapamiętana.

Daria Ostrowska – absolwentka Liceum Sztuk Plastycznych na kierunku ceramiki artystycznej w Olsztynie oraz Instytutu Sztuk Pięknych UWM w Olsztynie- dyplom z malarstwa pt. „Ikonografia Kobiety” 2010 r. Od 2011 r. mieszka i tworzy w Choroszczy. Uczestnik wystaw zbiorowych i międzynarodowych plenerów malarskich. Zdobyła wyróżnienie w przeglądzie malarstwa „Wyprawa w kierunku wyobraźni” w Białymstoku 2012. Została wyróżniona w ogólnopolskim konkursie fotograficznym „Ciało kronika chwil” 2013. Autorka indywidualnej wystawy „Kobieta – identyfikacja emocji” MGCK Choroszcz 2013. Czynnie bierze udział w aukcjach młodej sztuki największych domów aukcyjnych w Polsce m.in. Polswiss Art w Warszawie, Wrocławski Dom Aukcyjny/ galeria DNA, Dom Aukcyjny DESA Kraków Zajmuje się malarstwem akrylowym, główną bohaterka jej prac jest kobieta, której złożoną naturę stara się przedstawić w swoich pracach Prowadzi również blog o sztuce, na którym prezentuje swoje prace.

strona autorki: dariaalicja.blogspot.com

Wystawa jest realizowana w ramach międzynarodowej współpracy Miejsko-Gminnego Centrum Kultury w Choroszczy z Galerią u Majstra w Grodnie.

Mecenat: Zakład Energetyki Cieplnej Wodociągów i Kanalizacji w Choroszczy Sp. z o.o.

źródło: http://kultura.choroszcz.pl