W ramach realizacji Programu Pomocy Żywnościowej FEAD 2014-2020 – Podprogramu 2016 w Choroszczy beneficjenci mogli dowiedzieć się jak w sposób rozsądny dokonywać zakupów, przygotowywać posiłki oraz dysponować ograniczonym budżetem domowym.

25 października br. uczestnicy Programu Pomocy Żywnościowej FEAD 2014-2020 – Podprogramu 2016 zostali zaproszeni na warsztaty przygotowane przez ekspertów Banków Żywności.

Na zajęciach, prowadzonych przez p. Jolantę Wierzbicką, uczestnicy mogli dowiedzieć się o tym, jakie sztuczki marketingowe stosują sklepy, aby klient dokonał jeszcze większych zakupów niż ma w swoich planach, jak działają promocje i co się za nimi kryje. Eksperci usłyszeli także jak rozsądnie dysponować codziennymi wydatkami, których nie widać: jak zaoszczędzić na wodzie, jak uważać na pożyczki typu „chwilówki”. Warsztaty były prowadzone interaktywnie i pozwalały na wspólną rozmowę na koniec, oraz wymienienie się osobistymi doświadczenia na temat poruszanych podczas warsztatów kwestii.

Program Pomocy Żywnościowej FEAD 2014-2020 – Podprogram 2016 jest realizowany w Choroszczy już po raz drugi. Polega na wsparciu paczkami żywnościowymi osób indywidualnych oraz rodzin, wytypowanych przez Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej.

W najbliższych miesiącach pomoc żywnościowa będzie świadczona w dn. 22 i 23 listopada, zaś w grudniu 13 i 14 grudnia 2016 r. – jak zwykle w remizie OSP w Choroszczy przy Dominikańskiej 22. Zapraszamy!

FiG