Gmina Choroszcz, we współpracy z Miejsko-Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Choroszczy oraz Stowarzyszaniem Forum Inicjatyw Gminnych, a także Bankami Żywności po raz kolejny uczestniczy w realizacji Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014-2020 – Podprogram 2016. Jest to pomoc świadczona w ramach Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym (FEAD).

Najbliższy termin wydawania produktów to 22 i 23 listopada 2016 r. w Remizie OSP w Choroszczy przy ul. Dominikańskiej 22, w godz. 9.00-15.00.

Listopadowa transza żywności jest transzą przedświąteczną – w grudniu nastąpi przerwa w dostawach. Na miesiąc przed świętami oferujemy mieszkańcom produkty, które będą mogli wykorzystać w tym czasie – mówi Burmistrz Choroszczy Robert Wardziński. A są to: ryż, mleko UHT, groszek z marchewką, fasola biała, gulasz wieprzowy z warzywami, filet z makreli w oleju, szynka drobiowa, cukier, herbatniki. Do świąt Bożego Narodzenia zostało jeszcze trochę czasu, dlatego te produkty oferujemy właśnie teraz – aby bez pośpiechu można było sobie zaplanować ten czas i bożonarodzeniowe uroczystości przy świątecznym stole – konkluduje włodarz Choroszczy.

W bieżącej edycji w gminie Choroszcz objętych pomocą zostało 141 rodzin, co przekłada się na 380 osób indywidualnych.

Program Żywnościowy FEAD 2014-2020 – Podprogram 2016 trwa w gminie Choroszcz w okresie: sierpień 2016 r. – kwiecień 2017 r. Od nowego roku wznawiamy kolejne edycje – będziemy je prowadzić aż do wiosny. O kolejnych terminach wydawania żywności będziemy informować.

UM