2.05.2017 Marsz z Flagą

O 17.15 rozpocznie się Marsz z Flagą. Marsz wyruszy spod Zespołu Szkół w Choroszczy na ulicy Powstania Styczniowego i przejdzie do kościoła katolickiego. Jest to wydarzenie mające skupiać mieszkańców i mieszkanki gminy Choroszcz bez względu na poglądy polityczne. Jest to wspólne święto, które ma na celu propagowanie postaw patriotycznych i miłości do ojczyzny, także zjednoczenie obywateli Polski. Po dotarciu do kościoła  nastąpi uroczysta msza święta.

2.05.2017 18:45 Festiwal Pieśni Patriotycznej i Religijnej

Po mszy świętej rozpocznie się Festiwal Pieśni Patriotycznej i Religijnej w kościele parafialnym w Choroszczy. Wystąpi Chór Kameralny pod dyrekcją Małgorzaty Olechno oraz Schola Gregoriana Sancti Dominici. Schola ta powstała we wrześniu 2012 roku przy parafii pw. św. Jana Chrzciciela i św. Szczepana Męczennika w Choroszczy. Założycielem i prowadzącym jest Łukasz Olechno – organista parafii choroskiej. W skład scholi gregoriańskiej wchodzi obecnie czternastu kantorów. W repertuarze SGSD oprócz chorału gregoriańskiego znajdują się również dawne pieśni polskie, pieśni patriotyczne, ludowe oraz muzyka wielogłosowa. Festiwal uprawnią deklamacje zwycięzców konkursu recytatorskiego „Słowo o Polsce. Choroskie wersy”.

Konkurs odbędzie się po raz szósty 25 kwietnia o 9:00 w Centrum Kultury i Sportu w Choroszczy. W tym roku, z okazji 510 rocznicy nadania praw miejskich Choroszczy tematem przewodnim będą wiersze związane z miastem nad Horodnianką.

3.05.2017 16:00 Koncert trzeciomajowy Rytmów Czasu

W Święto Konstytucji 3 Maja o 16.00 w Miejsko-Gminnym Centrum Kultury i Sportu w Choroszczy odbędzie się koncert zespołu Rytmy Czasu pod kierownictwem pana Jerzego Tomzika. Zespół zaprezentuje pieśni patriotyczne z okresu I i II wojny światowej, a także z okresu przemian solidarnościowych oraz współczesne. Zespół wokalny Rytmy Czasu pod dyrekcją Jerzego Tomzika działa od 2003 roku. W jego skład wchodzą dzieci oraz młodzież.

5.05.2017 16:00 Amatorskie Zawody Strzeleckie

Stowarzyszenie Pamięć i Tożsamość Skała serdecznie zaprasza na Amatorskie Zawody Strzeleckie z okazji Dnia Flagi. Turniej rozpocznie się o 16.30 na strzelnicy w Zespole Szkół przy ul. Powstania Styczniowego 26A w Choroszczy. Zapisy zaczną się od godz. 16:00. Będzie można startować w dwóch kategoriach: do lat 13 (postawa dowolna, z podpórką) oraz powyżej 13 lat (postawa stojąca bez podpórki). Będzie prowadzona klasyfikacja rodzinna. Udział w turnieju jest bezpłatny.

6.05.2017 12:00 – start Biegu Święta Konstytucji Trzeciego Maja

W 2015 roku została przywrócona w Choroszczy tradycja biegania w postaci Biegu Niepodległości, w listopadzie poprzedniego roku odbyła się 2 edycja, a teraz jest możliwość wystartowania w kolejnym biegu, który prawdopodobnie na stałe włączy się w kalendarz imprez sportowych. Wszyscy zatem mogą wziąć udział w Biegu Święta Konstytucji Trzeciego Maja, który planowany jest na sobotę 6 maja. Dziesięciokilometrowa trasa będzie wiodła od Jeronik w kierunku Choroszczy, następnie ul. Kościuszki, Piłsudskiego, Wyszyńskiego, Chodkiewicza i z powrotem drogą leśną do Jeronik – każdy z zawodników będzie miał do pokonania 2 okrążenia tej pętli.

Wpisowe wynosi 10 zł od osoby (20 zł w dniu biegu), a na każdego uczestnika bez względu na wynik sportowy będzie czekał pamiątkowy medal. Oprócz tego najlepsi w kategorii damskiej i męskiej otrzymają statuetki. Wyróżnieni zostaną także najlepsza mieszkanka i najlepszy mieszkaniec Gminy Choroszcz. Po zakończeniu biegu na wszystkich będzie czekał posiłek regeneracyjny. Zapraszamy do wspólnej sportowej rywalizacji!

Na wszystkie wydarzenia zaprasza Burmistrz Choroszczy – Robert Wardziński wraz ze współorganizatorami: Miejsko-Gminne Centrum Kultury i Sportu w Choroszczy, Stowarzyszenie Pamięć i Tożsamość Skała, Zespół Szkół w Choroszczy, parafia pod wezwaniem Jana Chrzciciela i Szczepana Męczennika w Choroszczy.