Konkursy o Januszu Korczaku i Holocauście rozstrzygnięte

Nawiązując do międzynarodowego programu „Krokus” uczniowie Publicznego Gimnazjum im. Ks. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Choroszczy poznali sylwetkę wybitnego pedagoga, przyjaciela dzieci i rodziców – Janusza Korczaka, który ponad podziałami, w czasie II wojny światowej dał świadectwo tolerancji, szacunku i miłości do drugiego człowieka. Prowadził domy dziecka dla polskich i żydowskich sierot. Dbał o to, aby miały zaspokojone wszystkie potrzeby. Nie opuścił swoich Małych Przyjaciół w najtrudniejszych chwilach.

Dnia 31.03.2015 r. w Publicznym Gimnazjum im. Ks. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Choroszczy został przeprowadzony konkurs wiedzy nt. życia i działalności Janusza Korczaka oraz  Holocaustu. Polegał on na rozwiązaniu testu składającego się z 20 poleceń.  Uczniowie wykazali się wiedzą na wysokim poziomie.

 

Zwycięzcami w konkursie wiedzy zostali:

I miejsce – Martyna Jacewicz kl. 3 b

II miejsce – Aleksandra Krukowska kl. 3 b i Lidia Ołdakowska kl. 3 b

III miejsce – Magdalena Rojecka kl. 3 c

Gimnazjaliści wspólnie ze swoimi rodzinami mogli wykazać się wiedzą i kreatywnością w  konkursie plastycznym, który  polegał na wykonaniu plakatu dowolną techniką plastyczną ilustrującego jedną z  idei Janusza Korczaka.

Laureatami w konkursie plastycznym zostali:

I miejsce – Marta Gryg  kl. 1 c

II miejsce  – Izabela Goszczyńska kl. 3 d

III miejsce – Weronika Rytwińska kl. 1 c

 

Serdecznie gratulujemy wiedzy i motywacji do zgłębiania  historii,

 Ewa Zalewska i Ewelina Świrydziuk

NAGRODZONE PRACE PLASTYCZNE

Marta Gryg klasa 1 c

 

 

 

 

 

Izabela Goszczyńska klasa 3 d

 

 

 

Weronika Rytwińska klasa 1c