Konkurs pięknego czytania uczniów klas pierwszych gimnazjum rozstrzygnięty.

W dniach 13, 16 i 17 października 2014 r. w bibliotece szkolnej Zespołu Szkół w Choroszczy odbył się II etap konkursu pięknego czytania uczniów klas pierwszych gimnazjum, a dnia 22 października etap III (etap I odbywał się w klasach).’
Wystartowało 18 uczestników. Każdy z nich przygotował fragment z ulubionej książki. Komisja oceniała płynność, tempo czytania, poprawność wymowy, wyrazistość, przestrzeganie znaków interpunkcyjnych oraz indywidualną interpretację czytanego tekstu. Poziom był zróżnicowany.
Do III, rozstrzygającego etapu, zakwalifikowało się 7 uczestników. Ich zadanie polegało na artystycznym odczytaniu przygotowanego przez komisję fragmentu prozy J. K. Rowling „Harry Potter i kamień filozoficzny”.
Poziom tej części był wysoki i bardzo wyrównany.

Laureatami zostali:

  • I miejsce i tytuł Mistrz pięknego czytania zdobyła: Anna Wrona kl. I d
  • II miejsce –  Karolina Waszczuk kl. I d
  • III miejsce – Karolina Jeromin kl. I a i Angelika Siemieniuk kl. I c

Gratulujemy!

Konkurs pięknego czytania uczniów klas pierwszych gimnazjum organizowany jest co roku i na stałe wszedł do kalendarza szkoły.

Celem konkursu jest promocja czytelnictwa, rozbudzanie zainteresowań wartościową literaturą, kształtowanie umiejętności pięknego czytania i propagowanie zdrowej rywalizacji.

Irena Słomińska – nauczyciel bibliotekarz
Anna Dąbrowska – Czochańska – nauczyciel języka polskiego
Małgorzata Mikiewicz – nauczyciel języka polskiego