Podlaski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Szepietowie i Generalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Białymstoku oraz Nadleśnictwo Rudka zapraszają wszystkich zainteresowanych mieszkańców gminy na Jesienne Targi Ogrodnicze „Jesień w Sadzie i Ogrodzie” oraz na Targi Leśne „Las i My”. Targi odbędą się w dniach 7-8 października w Szepietowie.

Jesienne Targi Ogrodnicze i Leśne to niebywała okazja do poznania nowych trendów w branży, a także zrobienia zakupów na kończący się sezon. Jak co roku, oprócz możliwości zapoznania się z ofertą handlową wystawców, podczas targów można będzie poszerzyć swoją wiedzę dzięki poradom udzielanym przez sprzedawców.

Podlaski Ośrodek Doradztwa Rolniczego zorganizował wykłady na różnorodne tematy związane z szeroko pojętym ogrodnictwem. Poza tym na uczestników będzie czekać moc dodatkowych atrakcji. Zostaną rozstrzygnięte konkursy, będzie można śledzić występy zespołów ludowych oraz zaopatrzyć się w produkty regionalne i ekologiczne.

Również leśnicy zapewnią przyjemne i efektywne spędzenie czasu: oprócz prelekcji na tematy leśne, podczas targów odbędą się pokazy pracy maszyn wielooperacyjnych, pokazy sokolnictwa, a dla interesujących się kulinariami – potrawy z dziczyzny przygotuje Grzegorz Russak.

7-8 października zapraszamy do Szepietowa! Naprawdę warto!

Więcej informacji, a także program Targów można uzyskać TUTAJ.

Targi Ogrodnicze „Jesień w sadzie i ogrodzie” Targi Leśne „Las i My”

7-8 października 2017 r.

PROGRAM

SOBOTA, 7 października

10.00     Otwarcie Targów (tereny wystawowe)

11.00     Konferencja: „Usługi leśne w lasach prywatnych” (budynek główny, sala nr 4)

- „Nadzór nad gospodarką w lasach prywatnych w Nadleśnictwie Rudka” – Sylwester Kowalczuk, Nadleśnictwo Rudka

- „Możliwości i ograniczenia świadczenia usług leśnych w lasach prywatnych” – Kazimierz Antowski, Polski Związek Zrzeszeń Leśnych; Włodzimierz Pędziwiatr, Podlaskie Stowarzyszenie Właścicieli Lasów Prywatnych

- „Zakłady Usług Leśnych, a lasy prywatne” – potencjał ludzki i sprzętowy polskich przedsiębiorców leśnych w kontekście jego wykorzystania przez prywatnych właścicieli
lasów” – Rafał Jajor, Nowa Gazeta Leśna

- „Rynek usług leśnych w lasach prywatnych” – Piotr Gołos, Instytut Badawczy Leśnictwa

NIEDZIELA, 8 października

10.00     Sztafeta Drwali

10.00     Konferencja: „Współczesne zagrożenia w polskim pszczelarstwie” – Mariusz Chachuła, Technikum Pszczelarskie w Pszczelej Woli (ośrodek szkoleniowy)

10.00     Wykład: „Wyznaczanie zbioru i traktowanie pozbiorcze jabłek” – Urszula Ogłozińska, Jumirpol (budynek główny, sala nr 4)

11.00     Wykład: „Terapia w ogrodzie” – Beata Płoszaj-Witkowska, Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie (budynek główny, sala nr 4)

12.00     Wykład: „Regionalizm i estetyzacja obszarów wiejskich” – Mariusz Antolak, Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie (budynek główny, sala nr 4)

12.30     Rozstrzygnięcie konkursów: Najatrakcyjniejsze stoisko, Najbogatsza oferta, Hit Targów Ogrodniczych, Hit Targów Leśnych „Las i My”

13.00     Ogłoszenie zwycięzców turnieju o „Srebrną Siekierę” Nadleśniczego Nadleśnictwa Rudka i Sztafety Drwali

W programie również:
Najnowsze technologie w leśnictwie; pokazy maszyn wielooperacyjnych;
pokazy sokolnictwa (niedziela); doradztwo rolnicze i leśne; pokaz kulinarny Grzegorza Russaka
z degustacją dziczyzny; pokaz królików rasowych; pokaz techniczny tłoczenia i estryfikacji oleju rzepakowego; występy zespołów artystycznych; produkty regionalne i ekologiczne

Zwiedzanie stoisk, oferta targowa – godz. 9.00 – 16.00