Izbiszcze - zwycięzcy I Gminnego Turnieju Oldbojów

W niedzielę  7 grudnia na hali sportowej w Choroszczy rozegrany został I Gminny Turniej Oldbojów w Futsalu. Wzięło w nim udział 5 drużyn: Izbiszcze, Fadbet Klepacze, Opmar Łyski, LZS Choroszcz i Narew Choroszcz. W składach drużyn znaleźli się zawodnicy urodzeni w roku 1974 i starsi. Jak jest w tym roku jakiś turniej to niemal we wszystkich przypadkach zwyciężają Izbiszcze. Nie inaczej było i tym razem w kategorii wiekowej +40. Najpierw wszystkie zespoły rozegrały mecze między sobą. I tutaj najlepsze były Izbiszcze, przed Fadbetem (2 miejsce) i Opmarem (3 miejsce). Czwartą pozycję zajął LZS Choroszcz, a ostatnie 5 miejsce Narew Choroszcz, która przegrała wszystkie mecze i nie zdobyła nawet jednej bramki. Po zakończeniu fazy „każdy z każdym” w finale spotkały się Izbiszcze z Fadbetem. W fazie grupowej górą były Izbiszcze wygrywając 2-1, w wielkim finale Izbiszcze także potwierdziły klasę zwyciężając 5-1. Po zakończeniu meczu finałowego wręczono puchary, medale i wyróżnienia indywidualne. I tak najlepszym strzelcem został Dzidosław Żuberek (Opmar), który zdobył 10 bramek, najlepszym zawodnikiem Daniel Dziejma, najlepszym bramkarzem Wojciech Ciereszko (obaj Izbiszcze), a „super zawodnikiem” uznano Mariana Adamskiego z Narwi Choroszcz.

Z kolei „młodsza” część drużyny Izbiszcz występowała w tym samym czasie w mikołajkowym turnieju w Dobrzyniewie. I stamtąd także wróciła ze złotymi medalami, pozostawiając w pokonanym polu 13 zespołów. Gratulacje!

Komplet wyników Turnieju Oldbojów w Choroszczy: Fadbet – Narew 4-0, Opmar – LZS Choroszcz 3-3, Izbiszcze – Fadbet, Narew Choroszcz – Opmar 0-4, LZS Choroszcz – Izbiszcze 2-4, Fadbet – Opmar 3-2, Narew Choroszcz – LZS Choroszcz 0-6, Opmar – Izbiszcze 4-1, LZS Choroszcz – Fadbet 1-1, Izbiszcze – Narew Choroszcz 5-0