W niedzielne popołudnie Lambada i Izbiszcze rozegrały mecze w I rundzie Pucharu Polski na szczeblu województwa podlaskiego. Na boisku w Koszelach, w strugach padającego deszczu Lambada pokonała GKP Orla 6-4. Po pierwszej połowie Lambada prowadziła 3-0, jednak po przerwie Orla odpowiedziała czterema bramkami zdobytymi w krótkim odstępie czasu i zrobiło się nieciekawie. Niekorzystny wynik 3-4 utrzymywał się do 84 minuty spotkania, jednak końcówkę Lambada miała imponującą – strzeliła rywalom 3 bramki ostatecznie wygrywając 6-4. Mecz Izbiszcz z KS Studzianki także miał swoją dramaturgię: na prowadzenie pierwsza wyszła ekipa Studzianek, jednak jeszcze przed przerwą Izbiszczom udało się wyrównać i pierwsza część gry zakończyła się wynikiem remisowym. Drugą połowę ponownie lepiej zaczęły Studzianki, w 3 minuty zdobywając dwa gole. Izbiszcze jednak się nie poddały i po raz kolejny doprowadziły do wyrównania. Po regulaminowym czasie gry był remis 3-3 i sędzia zarządził dogrywkę, która nie przyniosła rozstrzygnięcia. O losach awansu do II rundy Pucharu Polski zadecydowały więc rzuty karne, które skuteczniej egzekwowały Izbiszcze wygrywając 7-6. Tak więc obie nasze gminne drużyny awansowały do II rundy Pucharu Polski. Gratulacje!
GKP Orla – Lambada Choroszcz 4-6 (3-3): Bramki dla Lambady: Adam Łodziński -2, Cezary Półkośnik -2, Maciej Komła -1, Krzysztof Wasiluk -1
KS Studzianki – Izbiszcze 3-3 (k. 6-7): Bramki dla Izbiszcze: Rafał Olsiewicz -1, Kamil Kasabuła -1, Bartłomiej Silwonik -1