Dyskusyjny Klub Filmowy Fabryka Moesa działający przy Miejsko-Gminnym Centrum Kultury w Choroszczy zaprasza miłośników kina niezależnego na pokaz filmów, które wzięły udział w konkursie Filmowe Podlasie Atakuje 2014 – Reaktywacja. Podczas projekcji, która odbędzie się 12 listopada 2014 roku o godzinie 19:00 w Miejsko-Gminnym Centrum Kultury w Choroszczy odbędzie się spotkanie z twórcami niektórych filmów.
Wstęp na pokaz jest bezpłatny. Zapraszamy serdecznie.

 

FILMOWE PODLASIE ATAKUJE! to jedna z najbardziej rozpoznawalnych akcji promujących kino niezależne. Po lokalnej odsłonie, projekt zawsze wychodzi poza Białystok i region w formie pokazów (kilkadziesiąt rocznie – w Polsce i za granicą). Zorganizowana w 2012 roku jubileuszowa, X edycja konkursu FPA! stała się zarazem końcem akcji Filmowe Podlasie Atakuje! w dotychczasowym kształcie – z konkursami i nagrodami.
FPA! przerodziło się w FILMOWE PODLASIE ATAKUJE! – REAKTYWACJA! wracając tym samym niejako do korzeni czyli do formy zwykłego przeglądu. Postawiło też na edukację, stąd pomysł na kursy filmowe pod nazwą FILMOWE PODLASIE EDUKUJE!

Organizatorem akcji jest BIAŁOSTOCKI OŚRODEK KULTURY – DKF „GAG”

źródło: http://kultura.choroszcz.pl