Pizza jest przysmakiem zarówno małych- dzieci i dużych- dorosłych. Ten przysmak z Włoch kochają niemalże wszyscy. Z okazji niedawno obchodzonego Międzynarodowego Dnia Pizzy, którzy przypada na 9 lutego- dzieci z przedszkola w Złotorii w dniu 13 lutego wybrały się do SAVONY w Choroszczy, by wspólnie i pod okiem kucharza stworzyć swoją pierwsza i niepowtarzalną pizzę.

Na początku dzieci otrzymały piękne czerwone fartuchy z czapkami, by choć przez chwilę poczuć się jak prawdziwi kucharze. Największą jednak frajdę dzieciom sprawiło już same przygotowanie pizzy: odpowiednie ułożenie ciasta do pizzy na specjalnych tackach, posmarowanie ciasta sosem pomidorowym, posypanie pizzy serem oraz nałożenie ulubionych składników, bo przecież każdy maluszek lubi inny smak.

Następnie dzieci pod okiem dorosłych nosiły swoje pizze do specjalnego pieca, gdzie kucharz je wypiekał. Po paru minutach pizze były gotowe do spożycia. Radość dzieci z powstałego dzieła jest nie do opisania! Każda pizza była wyjątkowa, za pewne też smakowała inaczej. Dzieci zjadły swój przysmak z wielkim apetytem. Za możliwość wspólnego zrobienia pizzy, za przemiłą atmosferę, za cudowny klimat przedszkolaki ze Złotorii serdecznie dziękują pracownikom Savony.

Obiecujemy, że za rok również zawitamy !

Emilia Kołodko