Piłkarze Jagielloni Białystok w kończącym sezon piłkarskiej Ekstraklasy meczu zremisowali z Lechem Poznań, dzięki czemu drużyna z Białegostoku została Wicemistrzem Polski. Mistrzem Polski została Legia Warszawa.

Do najważniejszego spotkania w historii klubu Jagiellonia Białystok przystąpiła w możliwie najsilniejszym składzie. Początkowo pod znakiem zapytania stał występ Cilliana Sheridana, który w ubiegłotygodniowym starciu z Bruk-Bet Termalicą doznał kontuzji. Na szczęście Irlandczyk zdążył się wykurować i w ostatnim meczu tego sezonu wystąpił od pierwszych minut. Do składu wrócili też trzej nieobecni z Niecieczy, czyli Taras Romanczuk, Ivan Runje i Łukasz Burliga.

Pierwsza połowa to spektakl pt. ” My gramy Oni strzelają” kropka. Niewykorzystane sytuację się mszczą, tak więc po pierwszej połowie Lech prowadził 2:0. Druga odsłona spotkania była zupełnie inna. Jagiellończy nie mając nic do stracenia rzucili się na rywali czego efektem była bramka Jacka Góralskiego w 77 minucie. Nieustający upór przyniósł remis, po  akacji Sheridan-Świderski- Novikovas.

Mecz z powodu dużej ilości serpentyn został przedłużony, aż o 10 minut, gdzie Jagiellonia mogła mieć rzut karny lub sama strzelić gola, niestety minimalnie niecelenie strzelał Piotr Tomasik.

Dziękujemy tenerowi Michałowi Probierzowi, który zapowiedział, iż po zakończeniu obecnego sezonu żegna się na „pewien czas” z białostocką ekipą. Miejmy nadzieję, iż spełni swoją prośbe i na 100 lecie Jagielloni w 2020 roku zdobędziemy z trenerem Probierzem Mistrzostwo Polski.

Dziękujemy za ten sezon. Zapraszamy już w Lipcu na odsłone 2017/2018 piłkarskiej Ekstraklasy.