Pokój zaczyna się w nas i nie jest nam dany raz  na zawsze. Każdego dnia powinniśmy dbać  o zachowanie pokoju i bezpieczeństwa na świecie. Nie mówmy ,że to nie od nas zależy, że nasz głos nie ma żadnego znaczenia. Zacznijmy od siebie, swojej rodziny, od najbliższego otoczenia.

Pokażmy, że to co robimy, to co myślimy ma znaczenie. Siła tkwi w grupie, im więcej ludzi dobrej woli tym lepiej. Klasa I b z Publicznego Gimnazjum w Choroszczy uczciła krótkim happeningiem ,,Błękitny Marsz Pokoju”, który corocznie odbywa się w Warszawie w dniu 10 czerwca. Błękitny Marsz Pokoju, którego hasło przewodnie brzmi: #ChcePokojuNaSwiecie organizowany jest przez Ośrodek Informacji ONZ w Warszawie przy współpracy z Europejskim Stowarzyszeniem Studentów Prawa ELSA Warszawa.

Z powodu odległości nasi uczniowie nie mogą wziąć udziału w tym doniosłym wydarzeniu. Postanowili nakręcić krótki filmik i tym sposobem dołożyć swoją cegiełkę do budowania pokoju na ziemi. Filmik opublikowany został na portalach społecznościowych w Internecie.

https://www.facebook.com/events/1573747895992375/?fref=ts

Barbara Joka  koordynator projektu

                                           ,,Edukacja globalna. Liderzy edukacji na rzecz rozwoju”