Turniej Wojewódzki nie dla Rajkomu, Izbiszcze grają dalej

W niedzielę 16 października na boiskach w Choroszczy i Pańkach został rozegrany turniej powiatowy, który był eliminacją do wojewódzkiego turnieju drużyn LZS. Z dwóch reprezentantów naszej gminy tylko Izbiszcze uzyskały awans do tych rozgrywek – będą w nim bronić tytuł zdobyty przed rokiem. Sztuka ta nie udała się Rajkomowi Choroszcz, który w decydującym meczu uległ 1-3 Awansowi Zabłudów i to właśnie ta drużyna zagra w turnieju wojewódzkim.

Komplet wyników:

Grupa A (Stadion w Choroszczy): Awans Zabłudów – Rosa Jacowlany 3-0, Rajkom Choroszcz – Rosa Jacowlany 7-0, Rajkom Choroszcz – Awans Zabłudów 1-3

Grupa B (boisko w Pańkach): Izbiszcze – All Stars Tykocin 1-0, Izbiszcze – Fasty 2-1, Fasty – All Stars Tykocin 3-2

Puchar Ligi: falstart Lambady

Oprócz turnieju powiatowego na gminnych boiskach rozegrano także mecze grupowe Pucharu Ligi. W jedynym meczu grupy A finalista poprzedniej edycji Pucharu Ligi Lambada Choroszcz, w meczu rozegranym w Złotorii jedynie zremisowała z Zaczerlanami 3-3. W grupie B Żółtki pokonały na wyjeździe Klepacze 3-2, a Złotoria zremisowała z Epidemią 2-2. Kolejne mecze w niedzielę 23 lipca.

Liga Okręgowa: porażka Narwi Choroszcz

W niedzielę także swój mecz w podlaskiej okręgówce rozegrała Narew Choroszcz. Jednak górą była drużyna Krypnianki Krypno, która na własnym boisku pokonała Narew 4-3.

13 kolejka: Krypnianka Krypno – Narew Choroszcz 4-2 (2-1)

Prezentujemy także galerię zdjęć z zakończenia sezonu ligowego z udziałem Burmistrza Choroszczy Jerzego Ułanowicza, która miała miejsce na stadionie w Choroszczy 2 października. Pod tym adresem dostępna także relacja TVP Białystok z ostatniej kolejki Ligi Gminnej i jej podsumowania.